191WDW Czarny Szlak
Forum dyskusyjne Czarnego Szlaku
Obecny czas to Czw 19:45, 17 Sty 2019

DRAGON VI
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum 191WDW Czarny Szlak Strona Główna -> Biwaki/obozy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czym chcemy jechać ?
Samochodem
66%
 66%  [ 2 ]
Pociągiem a potem autobusem
33%
 33%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 3


Autor Wiadomość
alien1812
CYLONDołączył: 04 Lis 2006
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kosmos


PostWysłany: Wto 22:21, 11 Mar 2008    Temat postu: DRAGON VI

Dragon VI - 25-27.04.2008
Rajd jest dużą grą fabularną, przygotowaną głównie dla harcerzy i harcerzy starszych, mimo to zapraszamy także wędrowników (takich, którzy umieją sie bawić). Rajd odbędzie sie w Kolbudach (za Gdańskiem, dojazd autobusami PKS oraz liniami autobusowymi Gminy Kolbudy) w dniach 25-27.04.2008. Koszt rajdu to 15 zł. W ramach wpisowego zapewniamy: nocleg w szkole (podłoga), ciepłą herbatę do posiłków (czajniki elektryczne), plakietki, dyplomy dla wszystkich, nagrody dla najlepszych i dobra zabawę.

Uwaga! W tym roku mamy jedynie 12 miejsc dla drużyn. Nie więcej i nie mniej. Kto pierwszy ten lepszy! Wszystkie dostępne i aktualne informacje będą zamieszczane na stronie w dziale "wiadomości".

Niezbędny ekwipunek:
Apteczka (na drużynę)
Prowiant na posiłki
Karimaty
Obuwie zamienne!!! (bez obuwia zamiennego nie zostaniecie wpuszczeni na bazę)
Wszystko to, co uznacie za niezbędne...


Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową na podane niżej adresy do 7 kwietnia 2008 roku. W zgłoszeniu podajcie nazwę drużyny, hufiec, ilość osób (ważne: liczba osób musi być jak najbardziej dokładna), dane patrolowego (imię, nazwisko, stopień), oraz dane kontaktowe (telefon, mail).
Regulamin
Organizatorem rajdu jest phm. Artur Lemański, zaś drużyna sztabową 5 Drużyna Harcerzy Starszych "FENIKS" z hufca Gdańsk-Portowa.
Liczba osób w patrolu powinna mieścić się w przedziale 6-10. Inna liczba osób powinna być skonsultowana z organizatorem (jest to liczba optymalna dla większości konkurencji na rajdzie).
Rajd jest impreza harcerską, obowiązuję postawa harcerska. Wymagamy przestrzegania Prawa Harcerskiego - wiec kto ma z tym kłopoty niech po prostu nie jedzie.
Organizator zastrzega sobie prawo wydalenia z imprezy osoby nie przestrzegającej regulaminu.
Drużyna przyjeżdża na rajd z pełnoletnim opiekunem.
Drużyna wraz z opiekunem ma obowiązek dostosowania sie do poleceń organizatora i drużyny sztabowej.
Za wszelkie szkody poczynione przez drużynę odpowiada opiekun drużyny (także materialnie).
Wymagany jest dobry humor.
Wszelkie sprawy nie uregulowane niniejszym regulaminem rozstrzyga organizator.
Organizator zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji regulaminu.
Zadania przedrajdowe
W tym roku każda drużyna ma różne zadania przedrajdowe, a będą to:

Jak najszybsze wybranie swojego cechu (zawodu) - pierwsze pięć drużyn, które zgłoszą się na Rajd będą mogły wybrać swój cech, pozostałe będą musiały poddać się losowaniu. Dostępne cechy:

Karczma - (nazwę wybiera drużyna i zatwierdza w sztabie rajdu przed jego rozpoczęciem) od wielu lat stanowi miejsce gdzie rzeczywistość w postaci ludzi spotyka się z bajkami, które ludzie z sobą przynoszą. Niewątpliwie właściciel karczmy musi być bogatym człowiekiem ponieważ nie ma osoby w mieście, która by do karczmy nie zajrzała.
Gildia wojowników - (nazwę wybiera drużyna i zatwierdza w sztabie rajdu przed jego rozpoczęciem) jest stowarzyszeniem najlepszych wojowników krainy bez względu na ich rasę czy wiek. Kupcy często wynajmują stąd dobrego wojownika lub wojowniczkę do ochrony swoich karawan.
Sklep magiczny - (nazwę wybiera drużyna i zatwierdza w sztabie rajdu przed jego rozpoczęciem) magia zawsze była rzeczą cenną, toteż właściciel sklepu musi zarabiać krocie na sprowadzaniu tych towarów. Są one ściśle kontrolowane przez Straż Miejską, aby nic niebezpiecznego nie trafiło w nieodpowiednie ręce.
Kowal - (nazwę wybiera drużyna i zatwierdza w sztabie rajdu przed jego rozpoczęciem) od stuleci wiadomo, że kowal i jego czeladnicy to niezbędny cech w każdym mieście. Nie tylko podkuwa konie i wyrywa zęby, chodzą też słuchy że kowalowi jako obcującemu z żywiołami przekazywana jest wiedza tajemna. Kto wie jak wiele z tego jest prawdy?
Gildia kupców - (nazwę wybiera drużyna i zatwierdza w sztabie rajdu przed jego rozpoczęciem) kupcy zawsze ciągnęli do stolicy, bo przecież tutaj spotyka się północ z południem i zachód ze wschodem. Jest to doskonałe miejsce na prowadzenie swoich interesów, zwłaszcza że w mieście jest bezpiecznie ponieważ Straż Miejska czuwa.
Alchemik - (nazwę wybiera drużyna i zatwierdza w sztabie rajdu przed jego rozpoczęciem) ten mędrzec wraz z swoimi uczniami poświęcili się pracy na rzecz wspólnego dobrobytu, szukają możliwości zamiany zwykłego metalu w złoto oraz kamienia który leczy wszystkie przypadłości. Jeśli kiedykolwiek im się uda będzie to wielką otuchą dla biedniejszych mieszkańców naszej krainy.
Medyk - (nazwę wybiera drużyna i zatwierdza w sztabie rajdu przed jego rozpoczęciem) ten jegomość wraz z swoimi uczniami studiują wszystkie pojawiające się ludzkie i nieludzkie przypadłości. Co zadziwiające, pomimo nie używania magii są bardzo skuteczni, oczywiście czasem ktoś komu ratowali zmiażdżoną rękę wychodził z niebieskimi krostami na twarzy, ale cóż_ Dokonał wyboru.
Wróżka - (nazwę wybiera drużyna i zatwierdza w sztabie rajdu przed jego rozpoczęciem) nie mylić ze starą wiedźmą. Wróżka wraz z swoją szkółką poprzez swoje przepowiednie mogłaby wpływać na władzę w każdej krainie. Informacje na temat przyszłości to potężna wiedza i potężna broń. Jednakże nasz "delikatny kwiat", jak mówią o niej strażnicy, nigdy by się do takich czynów nie posunęła.
Biblioteka mędrców - (nazwę wybiera drużyna i zatwierdza w sztabie rajdu przed jego rozpoczęciem) mędrcy od stuleci studiują książki, znajdują w nich wiedzę na temat tego co było, co jest i co będzie. Mieszkańcy czasem żartują, że powinni zacząć na tym zarabiać jak wróżka, ale to są tylko żarty. Mędrcy cieszą się powszechnym uznaniem, a wielu z nich było doradcami samego króla!
Zakon rycerski - (nazwę wybiera drużyna i zatwierdza w sztabie rajdu przed jego rozpoczęciem) tutaj znajdują swoje miejsce najlepsi rycerze krainy. Zakon został założony po to aby każdy z nich miał się gdzie zwrócić o wsparcie w walce o dobro wszystkich krain. To dzięki nim trakty są wolne od rozbójników i potworów, chociaż ostatnie wydarzenia kładą się cieniem na ich działalności. Rycerze starają się jednak rozpędzić ten cień.
Enklawa druidów - (nazwę wybiera drużyna i zatwierdza w sztabie rajdu przed jego rozpoczęciem) ktoś kto tak ukochał przyrodę nie potrafi sobie znaleźć miejsca w mieście. Jednakże i oni wiedzą jak ważny jest kontakt z centrum krainy, z władzami oraz zwykłymi ludźmi. Dlatego też każdy druid musi raz na jakiś czas spędzić czas w enklawie, choć traktują to jako przykry obowiązek i często pod osłoną nocy wymykają się do pobliskich lasów.
Agentura tropicieli - (nazwę wybiera drużyna i zatwierdza w sztabie rajdu przed jego rozpoczęciem) tropiciel, zwiadowca, łowca_ różnie ich się nazywa ale łączy ich wiele: znajomość przyrody i praw natury, znajomość psychiki każdego stworzenia oraz jego zwyczajów. Tak samo dobrze potrafią wyśledzić zwierzynę w lesie jak i zbiegłego złodziejaszka. Często straż miejska korzysta z ich usług.

Każda drużyna musi jak najlepiej wcielić się w swój cech, ocenie będą podlegać także przebrania i atmosfera tworzona przez drużyny.
Wykonanie dwóch magicznych przedmiotów które zostaną podane drużynom po zgłoszeniu.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez alien1812 dnia Nie 1:51, 16 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
Mysza
władca tosterówDołączył: 19 Lis 2006
Posty: 106
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: czarny szlak


PostWysłany: Wto 23:44, 11 Mar 2008    Temat postu:

Niestety nie mogę jechać na Dragona. Sad Mam w tym terminie wyjazd terenowy w ramach fakultetu "ochrona płazów Polski".
Ale Wy możecie! I możecie się dobrze bawić pod przywództwem Aliena lub kogoś innego a jeśli ktoś chce mój strój to pożyczę i pomogę Wam zrobić zadanie przedrajdowe. Rajd zapowiada się ciekawie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
Patyczek
Kapitan Kometa ;pDołączył: 29 Lis 2006
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Podziemi


PostWysłany: Śro 19:55, 12 Mar 2008    Temat postu:

25? eh ja w szkole muszę byćRazz bo jest koniec Sad więc wypada być ale mogę zawsze dojechać. Możesz na mnie liczyć Alien o ile znajdziesz jeszcze 4 osoby

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
alien1812
CYLONDołączył: 04 Lis 2006
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kosmos


PostWysłany: Śro 23:36, 12 Mar 2008    Temat postu:

W Piątek się zastanowimy razem Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
alien1812
CYLONDołączył: 04 Lis 2006
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kosmos


PostWysłany: Nie 1:55, 16 Mar 2008    Temat postu:

Karo, Patyczku - pojedźcie ze mną w piątek...
Sam jako organizator mogę Wam zwolnienia napisać...

Dorianie też pojedź i postaraj się Marlenę wyciągnąć Smile
Karolu też pojedź...
Michale też pojedź...
Może i Larva pojedzie...
Mysza... chciałbym, żebyś pojechała...

Było by 9 osób - najwięcej w naszej historii jechania na Dragona.

Dodałem ankietę, bo kiedyś była dyskusja na ten temat, ale nie doszliśmy do żadnych wniosków...


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez alien1812 dnia Nie 1:57, 16 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
Patyczek
Kapitan Kometa ;pDołączył: 29 Lis 2006
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Podziemi


PostWysłany: Nie 2:46, 16 Mar 2008    Temat postu:

ale ja 25 kwietnia kończę szkołę co chcesz napisać? że z powodu rajdu harcerskiego nie mogę uczestniczyć w zakończeniu i otrzymaniu świadectwa a zarazem ukończenie średniej szkoły? tak?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
alien1812
CYLONDołączył: 04 Lis 2006
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kosmos


PostWysłany: Nie 3:06, 16 Mar 2008    Temat postu:

Ale po zakończeniu tego zakończenia szkoły wsiadasz i przyjeżdżasz na Dragona, tak ?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
Patyczek
Kapitan Kometa ;pDołączył: 29 Lis 2006
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Podziemi


PostWysłany: Nie 10:12, 16 Mar 2008    Temat postu:

W piątek raczej nie zdążę dopiero o 23 jest pociąg na który mnie staćRazz ehh kolo 5 bym rano był w Gdańsku. O której wy będziecie jechali?
PS: Jeśli mi ktoś da pieniądze to mogę pojechać tak że będę wieczorem:P podkreślam DA:P tak z 35 zl więcej kosztuje
PS2: Jeszcze muszę pogadać z mama itp:P bo ona może mieć obiekcje jeśli chodzi o mnie bo mam w bardzo bliskim terminie prezentacje i muszę się przygotować a po za tym nie lubi jak dwaj synowie kochani wyjeżdżają naraz
PS3: Przepraszam za kłopoty będę je rozwiązywał w miarę czasu i mam nadzieje że mi się uda


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
alien1812
CYLONDołączył: 04 Lis 2006
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kosmos


PostWysłany: Wto 0:04, 18 Mar 2008    Temat postu:

Patyczek już nie ma problemów finansowych Razz

Jak wrócę z pracy, to pewnie będę miał już informacje dla Was Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
Patyczek
Kapitan Kometa ;pDołączył: 29 Lis 2006
Posty: 55
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Podziemi


PostWysłany: Wto 1:54, 18 Mar 2008    Temat postu:

---PS---- zostaje PS2

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
Dorian
Kapitan Kometa ;pDołączył: 03 Gru 2006
Posty: 58
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Aden


PostWysłany: Wto 18:48, 18 Mar 2008    Temat postu:

ja pojadę, chyba że coś niespodziewanego, zaskakującego, niewyobrażalnego, szokującego mi się przytrafi

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
alien1812
CYLONDołączył: 04 Lis 2006
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kosmos


PostWysłany: Wto 19:02, 18 Mar 2008    Temat postu:

Alien ma pomysła na spędzenie czasu Smile
Otóż...

Pojechalibyśmy we czwartek wieczorem tak abyśmy byli w piątek z rańca w Trójmieście.

Mamy czas na zwiedzanie, zobaczenie morza, zrobienie zakupów Very Happy
Ogólnie tak zwany czas wolny Smile
A potem na Dragona...
Bo w niedzielę jak zwykle będzie sprzątanie i takie tam i na nic nie będzie czasu...
Bo zwykle było tak, że jeździłem na i z Dragona, a tak będzie trochę czasu na inne rzeczy Smile

Co wy na to ?
Dorian się już zgodził... Karo, Karolu co ty na to ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
Karo
władca tosterówDołączył: 15 Lis 2006
Posty: 102
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: ML, SGK


PostWysłany: Wto 19:18, 18 Mar 2008    Temat postu:

Ja jestem za Smile) Można by było trochę posępić RazzP Bo na zakupy nie będę miała pieniędzy Sad z resztą jak zwykle ;P No, ale Karo luuuubi morze Very Happy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
alien1812
CYLONDołączył: 04 Lis 2006
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kosmos


PostWysłany: Śro 23:16, 19 Mar 2008    Temat postu:

Napisali mi, że potrzebują 5 osób do pomocy przy rajdzie...

Czyli tak:
1. Alien
2. Karo
3. Dorian
4. Patyczek
5. kto piąty ??

Oni jeszcze dopełniają formalności ze szkołą i powiedzieli, że jak będzie coś pewnego, to dadzą mi znać, bo zostało ponad miesiąc do rajdu, więc jeszcze jest czas.

Jedziemy jako obstawa Very Happy


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez alien1812 dnia Śro 23:17, 19 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
Karo
władca tosterówDołączył: 15 Lis 2006
Posty: 102
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: ML, SGK


PostWysłany: Czw 20:42, 20 Mar 2008    Temat postu:

faaajnie Very Happy czyli co będziemy robić? <przestraszone oczka>

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
alien1812
CYLONDołączył: 04 Lis 2006
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kosmos


PostWysłany: Czw 22:41, 20 Mar 2008    Temat postu:

Jak tylko się dowiem, to i Wy się dowiecie, obiecuję

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
Karo
władca tosterówDołączył: 15 Lis 2006
Posty: 102
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: ML, SGK


PostWysłany: Sob 20:33, 22 Mar 2008    Temat postu:

Smile)

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
alien1812
CYLONDołączył: 04 Lis 2006
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kosmos


PostWysłany: Wto 22:53, 01 Kwi 2008    Temat postu:

Dostałem opis zajęć, ale nie mogę ich umieścić w necie, bo są "Tajne"...

Co Wy na To Karo, Dorian, Patyczek, żeby się spotkać po 14 kwietnia, przeczytać to i coś na Dragona zrobić ?

PS. Alien zmienia pracę Smile Pracuję do 11 kwietnia (piątek) a potem szukam innej Smile
Dlatego będę miał trochę czasu Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
alien1812
CYLONDołączył: 04 Lis 2006
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kosmos


PostWysłany: Pon 16:17, 07 Kwi 2008    Temat postu:

Przypominam o tym, że się spotykamy
w McDonald's w niedzielę 13 kwietnia o godzinie 14.
Karo, Dorian, Krystian będę Was oczekiwał.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Autor Wiadomość
alien1812
CYLONDołączył: 04 Lis 2006
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kosmos


PostWysłany: Pon 22:53, 28 Kwi 2008    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

A oto zdjęcia z aparatu Lamana Smile

Jak się spotkamy to wymienimy zdjęcia i filmy, żeby wszyscy mieli wszystko Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora

Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum 191WDW Czarny Szlak Strona Główna -> Biwaki/obozy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group.
Theme Designed By ArthurStyle
Regulamin